4.ožujka 2015.
VJERNICI ORGANIZIRALI PETICIJU
Više od 1.000 potpisa za ostanak imama Beganovića u Trnovi
Vjernici islamske vjeroispovijesti u mjestu Trnovi kod Velike Kladuše tijekom vikenda i u ponedjeljak organizirali su potpisivanje peticije za ostanak Selvedina ef. Beganovića na mjestu imama u Trnovi.
Prema pisanju avaz.ba vijest je potvrdio Mirsad Keserović, jedan od organizatora peticije koji je izjavio da su dobile neslužbenu informaciju da je već donijeta odluka o Beganovićevom premještaju a čemu se potpisnici peticije protive.
Prikupljeno je 1000 potpisa (od 1200 vjernika u Trnavi) onih koji žele da Beganović ostane u Trnovima i to ćemo uputiti Rijasetu Islamske zajednice u BiH i neka vide da mi ne damo našeg efendiju, kazao je Keserović.
Prema pisanju Dnevnog avaza Beganović bi mogao biti premješten negdje na području Republike Srpske u Sarajevu a čak se spominje i mogućnost premještaja na dužnost u SAD!
Zumret Ćoragić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Velika Kladuša za avaz je kazao da zvanična odluka o Beganovićevom premještaju još nije donijeta. Zbog osobne zaštite i zaštite njegove obitelji Beganović s enalazi trenutno na 30-dnevnom prinudnom odmoru u Visokom.
Podsjetimo Beganović je kritizirao praksu vrbovanja mladih iz BiH za odlazak na ratišta u siriji i Iraku.
Beganović je četiri puta bio nožom napadnut i ozlijeđen od maskiranih osoba koje su mu i izravno prijetile. Beganović je prošle godine uputio otvoreno pismo Bilalu Bosniću koji je trenutno u zatvoru.
Policija još nije rasvijetlila niti otkrila počinitelje napada na Beganovića. U najmanju ruku je čudno da policija još nije razriješila ovaj slučaj i otkrila napadače na Beganovića !
Bilal Bosnić je pritvoren a sud BiH je u petak utvrdio kako još uvijek postoje okolnosti koje opravdavaju nastavak njegovog pritvora, javio je Klix.ba. Naime, u predmetu koji Bosnića tereti za terorizam, 27. veljače izvršena je kontrola pritvora, što predstavlja redovitu i uobičajenu radnju Suda, dok je sljedeća sazvana za dva mjeseca.
BiH građani i dalje odlaze na ratišta boriti se na stranu ISIL-a. Prema pisanju avaz.ba prije tri mjeseca
iz sarajevskog naselja Butmir na ratište u Siriji otišla su iz jedne obitelji čal četiri člana , dvojica braće i dvije sestre Sinanović. Brat im Armin Sinanović koji je ostao u Sarajevu nije se složio s njihovom odlukom i kaže da to nisu samo njegovi braća i sestre, već vojnici terorističke Islamske države u Siriji.
HIC
vezano za ovu temu
Velika Kladuša: Ponovo napadnut imam koji je osudio vehabije.
|